Tučňáci na Arše

Tři tučňáci jsou kamarádi, ale trochu se perou a začínají se už v jednotvárné krajině věčného ledu nudit. Když tu se objeví holubice se spěšných vzkazem od Noa, ať rychle spěchají na archu, protože se blíží potopa a s ní konec světa. Jenže na archu smí od každého druhu zvířat pouze pár a tučňáci jsou tři…
Kamarádi si ale vědí rady – třetího schovají do kufru a propašují na archu. Zde vznikne spousta vtipných situací – holubice jakožto hlavní organizátor kontroluje loď a tři tučňáci se musejí tvářit, že jsou dva – vždy si jeden vleze do kufru, pokaždé jiný, takže holubice je zmatená. A když chce konečně ukázat obsah kufru, promluví z něj „Bůh“, čili jeden z tučňáků. Holubice málem uvěří, že jde opravdu o Boha (přeci ho nikdo nikde neviděl, tak proč by nemohl být schovaný v kufru), nicméně nakonec lest odhalí.
Ale to už apokalypsa v podobě povodně končí a archa se zvířaty šťastně přistává u břehů nového světa. Holubice si vzpomněla, na co ve shonu před povodní zapomněla – totiž na druhého do páru! A tučňáci jsou tři… Noe kontroluje vystupující páry zvířat, holubici sice provází o dost většího partner podobný trochu tučňákovi, ale co na tom, poslání bylo splněno.
V novém, lepším světě bez hádek a zla jsou tedy jako jediný zvířecí druh tučňáci ve trojici. A mezi jedním z nich a holubicí vzniká citová náklonnost…

Hra podává dětem biblickou látku a otázku víry s nadhledem a s vtipem, s minimálním obsazením 4 herců. Sympatická trojice rošťáckých tučňáků, kteří polemizují o existenci Boha, pobaví zaručeně nejen dětského diváka. Tato úspěšná dětská komedie byla uvedena v dubnu 2006 v Badisches Staatstheater Karlsruhe v autorově režii, téhož roku se dočkala také rozhlasové verze a na základ úspěchu se připravuje filmová verze, na které autor spolupracuje. Ulrich Hub je autorem celé řady her pro děti, za které obdržel mnohé ceny a ve kterých vystupují často právě oblíbení tučňáci. Knižní adaptace se stala v září 2007 německou Dětskou knihou měsíce.